AKTUALNOŚCI

Konferencja Naukowa w Londynie

 

W sobotę, 9 kwietnia 2011r. Senator Piotr Zientarski wziął udział w organizowanej przez „Polski Uniwersytet Na Obczyźnie” konferencji naukowej w Londynie dedykowanej pamięci Prezydenta Kaczorowskiego.

Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie to instytucja naukowa kształcąca Polaków na emigracji od 1939 roku. Co rok, w drugą sobotę kwietnia organizuje konferencje naukowe dedykowane pamięci ostatniego Prezydenta Na Uchodźctwie śp. Ryszarda Kaczorowskiego. Tegoroczna konferencja jest największą polską konferencją naukową poza granicami kraju, skupioną wokół tematu: „Prezydenci i Rządy Rzeczypospolitej na Uchodźstwie w walce o niepodległą Polskę w latach 1939-1945”

Warto wspomnieć, że Senator Piotr Zientarski jest jedynym reprezentantem Senatu RP na tej konferencji, w której udział weźmie również m.in. żona ostatniego Prezydenta na Uchodźstwie p. Karolina Kaczorowska.

Partnerami konferencji są Uniwersytet Jagielloński i Ambasada RP w Londynie. Patronat medialny nad Konferencją objęły m.in. „TVP Polonia”, „Dziennik Polski”, angielskojęzyczny magazyn „COOLTURA”, dziennik „Nowy Czas”, polski portal w Wielkiej Brytanii „Emito.net” oraz portal „londynek.net”.

Więcej informacji nt. organizowanej konferencji można znaleźć na stronie Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie:  www.puno.edu.pl/konferencja.htm

Konferencja Naukowa 

 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6
www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00