AKTUALNOŚCI

Bal Charytatywny w Darłowie

 

W sobotę 4 lutego odbył się VI Bal Charytatywny, z którego dochód w całości został przeznaczony na wsparcie Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. biskupa Czesława Domina w Darłowie.

Bal okazał się sukcesem tak organizacyjnym, jak i finansowym. Znaleźli się sponsorzy, którzy wylicytowali przedmioty ofiarowane przez darczyńców na kwotę ponad 33 tys. złotych.

Jednak poza tymi dwoma sukcesami, był to przede wszystkim sukces dobrych, ofiarnych serc; sukces ludzi dobrej woli, którzy swoją szczodrobliwość wpisali w swoją filozofię życia. Jest to piękna i wzruszająca forma współistnienia ludzi, dla których człowiek jest człowiekowi bratem.

W czasach, kiedy zauważa się postępującą atomizację, zanik autorytetów i świętości, w środku Europy, w Darłowie nad Wieprzą odkrywane są pokłady dobra czynionego innemu, anonimowemu dla każdego z darczyńców, człowiekowi. Na dodatek choremu, bezbronnemu, skazanemu na pomoc innych.

I to właśnie mnie wzrusza, bo dopóty będą chodzić po ziemi ludzie czyniący miłosierdzie innym, dopóty wiara w człowieczeństwo i piękno współistnienia zawsze będzie zwyciężać.

PS. Dodam również, że mój skromny podarek wylicytowano za kwotę 3 tys. złotych :)

 


 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6
www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00