Ochrona przeciwpożarowa i bezpieczeństwo na terenie województwa zachodniopomorskiego

2011-03-30

Interwencja Senatora Piotra B. Zientarskiego w sprawie likwidacji jednostek ratowniczo – gaśniczych PSP w woj. zachodniopomorskim.

czytaj więcej

 

Eurodeputowany w Koszalinie!

2011-03-30

20 kwietnia 2007r. w Koszalinie na zaproszenie Senatora Piotra Zientarskiego gościć będzie Poseł do Parlamentu Europejskiego i jednocześnie Wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Janusza Lewandowskiego: www.januszlewandowski.pl

czytaj więcej

 

Życzenia wielkanocne

2011-03-30

Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła

życzy

Senator Piotr B. Zientarski

czytaj więcej

 

Oświadczenie PO w sprawie zmiany Konstytucji RP

2011-03-29

Oświadczenie Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej RP w sprawie zmiany Konstytucji RP.

czytaj więcej

 

Zaproszenie na konferencję

2011-03-29

Informujemy, iż w dniu 7 marca 2007r. o godzinie 11:00 w Biurze Senatorskim Senatora Piotra Zientarskiego, przy ul. Dworcowej 10/3 w Koszalinie, odbędzie się konferencja prasowa, na temat:

Prac Senatu RP nad ustawą "o opiece Senatu nad Polonią i Polakami za granicą"

W konferencji udział wezmą Senator Piotr Zientarski (współautor ustawy) oraz Prezes Oddziału Koszalin Stowarzyszenia Wspólnota Polska Pan Zbigniew Ciechanowski.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

czytaj więcej

 

Dyżur senatorski Senatora Piotra Zientarskiego dla mieszkańców Szczecinka i okolic!

2011-03-29

Informujemy, iż w dniu 6 marca 2007r. (wtorek) w godzinach 15:00 – 16:30 Senator Piotr Zientarski będzie dyżurował w zamiejscowym biurze senatorskim w Szczecinku (Szczecinek, ul. Plac Wolności 10/3). Wszystkich zainteresowanych osobistym spotkaniem z Senatorem serdecznie zapraszamy. Podkreślić pragniemy, iż w ramach dyżuru uzyskać będzie można bezpłatną poradę prawną.

czytaj więcej

 

Solidarna Polityka Społeczna

2011-03-29

"SOLIDARNA POLITYKA SPOŁECZNA"? Protest Polskiego Związku, Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarządu Okręgowego w Koszalinie.

Polski Związek Emerytów i Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy skierował do Premiera Rządu Rzeczypospolitej Jarosława Kaczyńskiego protest, będący wynikiem niezadowolenia środowiska z braku waloryzacji rent i emerytur. (czytaj protest – plik JPG.)

czytaj więcej

 

Interwencja w sprawie połączeń kolejowych KOSZALIN–WARSZAWA

2011-03-29

Minister Transportu odpowiada na oświadczenie zgłoszone podczas 25 posiedzenia Senatu w dniu 11 stycznia 2007r. przez Senatora Piotra Zientarskiego.

czytaj więcej

 

Program Spływu Kajakowego Radew – Parsęta

2011-03-29

Zapraszamy do zapoznania się z programem VI Międzynarodowego Spływu Kajakowego Radew – Parsęta, nad którym patrona objął Senator Piotr Zientarski.

czytaj więcej

 

Senator Piotr Zientarski pomaga pracownikom spółki Eurwood Pomerania z Białogardu!

2011-03-29

Do Biura Senatora Piotra Zientarskiego zgłosili się pracownicy spółki Eurwood Pomerania, przedstawiając problem, który bezpośrednio dotyczy funkcjonowania przedsiębiorstwa w którym są zatrudnieni.

Skutki sytuacji w jakiej znalazła się Spółka, prowadzić mogą do utraty pracy przez około 80 osób.

czytaj więcej

 

Lokalizacja tarczy antyrakietowej na terenie Polski

2011-03-29

Wypowiedź Senatora Piotra Zientarskiego dla "Nowego Dziennika Koszalińskiego Miasto"

Jestem przeciwny. Nawet dokładnie nie wiemy, co ma się znajdować w bazie wojskowej, a dopóki brakuje rozeznania, to są uzasadnione obawy społeczne. Poza tym, dlaczego my mamy być uszczęśliwieni. Przecież elementy obrony USA równie dobrze mogą być ulokowane w Niemczech. Nie dziwi mnie, że sprawa budzi zainteresowanie i rośnie opór wobec zamiarów wojskowych. Jednak lokalizacja w Zegrzu Pomorskim wydaje się mało prawdopodobna.

czytaj więcej

 

Patronat Senatora Piotra Zientarskiego nad Międzynarodowym Spływem Kajokowym "Radew – Parsęta"

2011-03-29

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż Senator Piotr Zientarski objął patronat na Międzynarodowym Spływem Kajakowym "Radew – Parsęta".

Organizatorem spływu jest Pomorski Wojskowy Oddział PTTK w Wałczu oraz Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

W każdorazowej edycja imprezy bierze udział około 150 kajakarzy z kraju i zagranicy. Tak duża liczba uczestników sprawia, iż impreza jest jednym z największych spływów kajakowych w Polsce.

czytaj więcej

 

Patronat Honorowy Senatora Piotra Zientarskiego nad IV edycją Zlotu Morsów w Mielnie

2011-03-29

Z przyjemnością informujemy, iż Senator Piotr Zientarski objął honorowy patronat nad IV edycją Zlotu Morsów w Mielnie, który odbędzie się w dniach 17 – 18 lutego 2007r.

Głównym organizatorem imprezy jest Mieleński Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaś współorganizatorami i współgospodarzami Gazeta Mieleńska i Urząd Gminy w Mielnie.

Impreza organizowana jest od 2003r. W ostatnim zlocie wzięło udział 489 morsów z Polski, Rosji, Danii, Niemiec a nawet Japonii.

czytaj więcej

 

List Posła Jana Rokity do Senatorów i Posłów

2011-03-29

Drogie Koleżanki i Koledzy,

U końca ub. roku Zespół Rzeczników PO zakończył prace, zlecone uchwałą Zarządu Krajowego, nad projektem nowego dokumentu programowego dla Platformy Obywatelskiej. Na początku roku złożyłem cały dokument przewodniczącemu klubu PO kol. Bogdanowi Zdrojewskiemu. Chcę serdecznie podziękować wszystkim Rzecznikom za duży wkład pracy włożonej w przygotowanie tego dokumentu. Jest to wynik dobrej, prawdziwie zespołowej pracy.

Teraz potrzebna jest rzetelna debata publiczna nad projektem, którą chciałbym zainicjować. Dlatego przekazuję efekt naszych prac, z prośbą o rzetelną krytykę i debatę. Jeżeli uznacie to za stosowne - wraz z całym tzw. "gabinetem cieni" jestem gotowy brać udział w regionalnych i lokalnych debatach i seminariach na ten temat.

Z uściskiem dłoni,

Jan Rokita

Warszawa, dnia 27 stycznia 2007

czytaj więcej

 

List Pana Henryka Sobolewskiego

2011-03-29

List Radnego Rady Miejskiej Pana Henryka Sobolewskiego do Parlamentarzystów z rejonu Koszalina.

czytaj więcej

 

List Klubu Senatorów PO do Prezydenta, Marszałka Senatu i Premiera

2011-03-29

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa Klubu Senatorów Platformy Obywatelskiej. Podczas konferencji przedstawiono list Klubu Senatorów PO do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Marszałka Sejmu Marka Jurka i Premiera RP Jarosława Kaczyńskiego.

czytaj więcej

 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6

www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00