Nowa ustawa o ziemi

2016-04-12

W minioną sobotę, podczas spotkania z rolnikami w Sianowie razem z posłem Stanisławem Gawłowskim omówiliśmy negatywne skutki jakie z sobą niesie dla polskich obywateli nowa ustawa o ziemi. Zwróciliśmy również uwagę na poważne opóznienia wypłat unijnych dopłat.


 

Rocznica tragedii smoleńskiej

2016-04-10

W szóstą rocznicę tragedii smoleńskiej razem z Sebastianem Karpiniukiem. Pamiętamy.


 

Konkurs - Wielkanoc w trzech odsłonach

2016-03-23

Dziś miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w rozstrzygnięciu konkursu " Wielkanoc w trzech odsłonach " w Przedszkolu Samorządowym w Mścicach i dołączyć do zabawy milusińskich skromne nagrody. Serdeczne podziękowania dla Dyrektor Przedszkola Pani Elżbiety Nożykowskiej, jaki i dla Pań Iwony Formeli, Karoliny Stawiarz i Pauliny Sykuły, które przygotowały tą świetną zabawę połączoną z konkursami n.t Świąt Wielkanocnych.


 

przebudowa drogi wojewódzkiej 203 Dąbki - Darłowo

2016-03-21

Dziś w Darłowskim Ratuszu wraz z Burmistrzem Arkadiuszem Klimowiczem, Wicemarszałkiem Tomaszem Sobierajem, Starostą Wojciechem Wiśniowskim i Wójtem Radosławem Głażewskim uczestniczyłem w podpisaniu umowy dotyczącej przebudowy drogi wojewódzkiej 203 Dąbki - Darłowo.


 

Powiatowe Forum Sołtysów w Koszalinie

2016-03-12

Podczas Powiatowego Forum Sołtysów w Koszalinie złożyłem podziękowania za społeczną pracę dla swoich małych społeczności oraz na ręce Wójtów przekazałem im upominki i życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


 

Urzędu Miejskiego w Szczecinku

2016-03-05

Czwartkowa moja konferencja prasowa na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Szczecinku.


 

Dzień Sołtysa - gmina Grzmiąca

2016-03-04

Odwiedziłem także Gminę Grzmiąca, gdzie spotkałem się z Wójtem Tadeuszem Hajkowiczem, przekazując na Jego ręce upominki dla sołtysów z okazji Dnia Sołtysa i nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


 

Dzień Sołtysa - Biały Bór

2016-03-04

W związku z Dniem Sołtysa odwiedziłem Biały Bór przekazując na ręce Burmistrza Paweł Mikołajewski upominki dla wszystkich sołtysów wraz z życzeniami z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


 

TV Gawex w Szczecinku.

2016-03-04

Wczoraj zaproszony zostałem do TV Gawex w Szczecinku. Rozmawialiśmy m.in. o obecnej sytuacji politycznej w Polsce oraz o paraliżu Trybunału Konstytucyjnego i Lechu Wałęsie.


 

Komisja Budżetu I Finansów Publicznych Senatu

2016-02-24

18 lutego b.r. Komisja Budżetu I Finansów Publicznych Senatu rozpatrywała poprawki wśród których były zgłoszone przeze mnie. Dotyczyły one przeznaczenia środków finansowych na budowę drogi krajowej S11 na odcinku Koszalin Bobolice, remontu dworca kolejowego w Koszalinie i remontu kościoła Wniebowzięcia w Sławnie. Wszystkie trzy zgłoszone poprawki głosami senatorów PIS zostały odrzucone. Zgłoszona przeze mnie jeszcze jedna poprawka dotyczyła środków finansowych na karetkę dla Transportu Sanitarnego w Szczecinku nie została ujęta w porządku obraz Komisji na skutek błędu przygotowujących obrady. Aby nie przedłużać i komplikować posiedzenia senatorowie PIS obiecali tą poprawkę uwzględnić i przyjąć do budżetu na ten rok.


 

zakończenie kadencji członka Krajowej Rady Sądownictwa

2016-02-24

W związku z zakończeniem kadencji członka Krajowej Rady Sądownictwa wybranego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymałem bardzo miłe podziękowanie od Przewodniczącego KRS oraz medal Krajowej Rady Sądownictwa.


 

25 lecie Firmy PBS Olszewski I Synowie

2016-02-15

W dniu 12 lutego b.r. odbyła się w Sławnie uroczystość związana z 25 leciem zasłużonej dla miasta i regionu Firmy PBS Olszewski I Synowie. To Firma, która nie tylko daje zatrudnienie wielu pracownikom, troszcząc się o nich, ale także jest sponsorem wielu przedsięwzięć sportowych, a także tych najcenniejszych, związanych z ludzkim nieszczęściem. Z tej okazji przygotowałem LIst Gratulacyjny i Statuetkę okolicznościową. Ponieważ praca w Senacie nie pozwoliła mi na uczestnictwo w uroczystości, w moim imieniu życzenia dalszych sukcesów na następne 25 lat przekazał mój asystent Andrzej Bieliński.


 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Sławieńskiego

2016-02-02

Na zaproszenie organizatorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Sławieńskiego w Sławnie, podczas inauguracji wygłosiłem wykład p.t. " O Konstytucji R.P. "


 

200 lat Szanownemu Jubilatowi

2016-01-22

200 lat w tak pięknej kondycji to życzenia , które przekazałem Szanownemu Jubilatowi, stulatkowi Szczepanowi Kuczyńskiemu. Łączą nas wspólne wspomnienia z " Dibulca ", z okresu gdy Jubilat był pracownikiem ,a ja uczniem.

 


 

Nowa kadencja Senatu

2016-01-22

Dziękuję bardzo za wsparcie w nowej kadencji Senatu.


 

8. posiedzenie Senatu

2016-01-13

13 stycznia 2016 r. zakończyło się 8. posiedzenie Senatu.

Na początku obrad Izba minutą ciszy uczciła zmarłego w styczniu br. senatora IV i V kadencji Zbigniewa Zychowicza.

Senat wybrał trzech nowych członków Rady Polityki Pieniężnej. Są to Marek Chrzanowski, Eugeniusz Gatnar i Jerzy Kropiwnicki. Kadencja  członków Rady powołanych przez Senat VII kadencji, czyli  Andrzeja Rzońcy, Jana Winieckiego oraz Jerzego Hausnera, kończy się 24 stycznia. Nowo powołani członkowie RPP złożyli przysięgę. Rada Polityki Pieniężnej składa się z dziewięciu członków, wybieranych po trzech przez Sejm, Senat i prezydenta. W tym roku upływa kadencja prawie całej obecnej Rady, wybranej w 2010 r. W RPP pozostanie jedynie Jerzy Osiatyński, który w 2013 r. zastąpił Zytę Gilowską i którego kadencja kończy się w 2019 r.

W kolejnym punkcie porządku obrad Senat nie wyraził zgody  na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Mieczysława Augustyna. Wniosek tej treści został złożony przez oskarżyciela prywatnego Bogusława Mikitę.

Senat przeprowadził zmiany w składzie komisji senackich.


 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6

www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00