Z wizytą w Szczecinku

2015-02-23

13 lutego br. Senator P. Zientarski odwiedził swój rodzinny Szczecinek. Spotkał się m.in. z uczniami Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy, gdzie wręczył nagrody laureatom konkursu zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci Pt. „Moja Polska w 2050 roku”, odwiedził harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego, poprowadził lekcję o konstytucji RP – „Konstytucja, jako fundament demokratycznego Państwa Prawa" w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety oraz wziął udział w konferencji branży budowlanej z województwa zachodniopomorskiego w centrum konferencyjnym „Zamek”.

Podsumowaniem dnia była konferencja prasowa, podczas której Senator zreferował m.in. zmiany, które od 1 lipca 2015 roku wejdą do kodeksu karnego.

 

 


 

Spotkanie opłatkowe u Kardynała Kazimierza Nycza

2015-01-26

23 grudnia 2014 r. Senator uczestniczył w spotkaniu opłatkowym u  Kardynała Kazimierza Nycza.
Towarzyszył mu Krzysztof Olkowicz , który wręczył szopkę wykonaną przez
osadzonych w Zakładzie Karnym w Koszalinie.

czytaj więcej

 

Orszak Trzech Króli

2015-01-11

W blasku słońca ulicami Koszalina przeszedł orszak Trzech Króli. To już 
czwarty raz mieszkańcy naszego miasta radością manifestowali swoją wiarę 
i przynależność do kościoła. Tegoroczne uroczystości poprzedziła 
wyjątkowa Msza św. z okazji 25-lecia sakry biskupiej Biskupa Edwarda 
Dajczaka. Senator Zientarski z małżonką wśród uczestników tego 
najbardziej radosnego święta.

czytaj więcej

 

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

2014-10-14

8 października 2014 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przedstawił w Senacie "Informację o działalności Rzecznika Praw Dziecka za rok 2013 oraz Uwagi o stanie przestrzegania praw dziecka".

W trakcie spotkania z Rzecznikiem Senator podpisał "Deklarację, że będę reagować na każdy przejaw przemocy wobec dzieci "

fot. Biuro Rzecznika Praw Dziecka

czytaj więcej

 

Oficjalna delegacja Senatu RP na Wileńszczyźnie

2014-10-03

Na zaproszenie Związku Polaków na Litwie skierowane na ręce Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza  senator Piotr Zientarski reprezentował polski

Były to dni pełne prawdziwych patriotycznych wzruszeń i serdecznych spotkań z Polakami mieszkającymi na Wileńszczyźnie.

czytaj więcej

 

Obchody jubileuszu 65-lecia II LO w Koszalinie

2014-09-30

Koszalin - 19.09.2014 r. Obchody jubileuszu 65-lecia II LO.
Wspólnie z Ministrem Przemysławem Krzyżanowskim, Prezydentem Koszalina Piotrem Jedlińskim i Dyrektorem II LO Andrzejem Kamieniarzem Senator posadził "Dąb 65-lecia".

 

czytaj więcej

 

Święto plonów w Koszalinie

2014-09-30

20 września br. Senator Piotr Zientarski uczestniczył w dożynkach powiatowych w Koszalinie. Dożynki odbywały się przy koszalińskim amfiteatrze.

Na gości czekało szereg atrakcji, m.in. koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Kalina" z Dobrzycy, spotkanie z gwiazdą kulinarną Bożena Dykiel, koncert Zespołu Śpiewaczy „Sąsiedzi zza miedzy" z Wyszeborza, rozstrzygnięcie konkursów na „Kobietę Aktywną Powiatu Koszalińskiego" oraz na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Dzięki licznym atrakcjom i pięknej pogodzie dożynki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Koszalina i powiatu koszalińskiego

 

czytaj więcej

 

Dożynki w Kretominie

2014-09-09

Ostatnie dożynki, które już wieczorem odwiedził Senator P. Zientarski odbyły się Kretominie w gm. Manowo.

Tutaj także była wspaniała zabawa i tańce do nocy. Gospodarze postarali się o wiele atrakcji, było Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie konkursu na "Manowski specjał" oraz występ zespołu Jambo Africa, który jak widać na zdjęciach poderwał wszystkich do tańca.


 

Gminne Święto Plonów w Mścicach

2014-09-09

W sobotę Senator Piotr Zientarski gościł również w Mścicach w gm. Będzino.

Mieszkańcom i gościom przygrywał zespół Mejk, gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji, konkursów, było tradycyjne dzielnie chleba dożynkowego jak i tańce do późnego wieczoru. W swoim wystąpieniu Senator podziękował  za zaproszenie, pogratulował rolnikom zebranych plonów oraz docenił ich trud wkładany w codzienną pracę.


 

Święto plonów w Skwierzynce

2014-09-09

Kolejna impreza dożynkowa w której uczestniczył Senator, odbyły się w Skwierzynce w gm. Sianów. Wystąpiły lokalne zespoły: „Bursztyny” z Sianowa, „Kwiat Paproci” z Wierciszewa i „Złoty Dukat” z Węgorzewa.

W trakcie dożynek P. Zientarski wziął udział  w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Senator zagrał również na perkusji z przyjaciółmi z koszalińskiego Teatru Variete Muza.


 

Dożynki w gm. Malechowo

2014-09-08

W sobotę 6.09 br. Senator Piotr Zientarski uczestniczył w kilku uroczystościach dożynkowych.

Pierwsze, które odwiedził tego dnia, odbyły się w m. Przystawy w gm. Malechowo. Jak zawsze panowała tam wspaniała atmosfera oraz była moc atrakcji dla uczestników. W swoim wystąpieniu Senator docenił trud pracy rolników, pogratulował im udanych plonów oraz życzył wszystkim udanej zabawy! W trakcie dożynek odbyły się tradycyjne konkursy, m.in. na: Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2014 oraz Najpiękniejsze Stoisko Dożynkowe 2014.

 

czytaj więcej

 

Dni Barwic i Białego i Białego Boru z udziałem Senatora

2014-09-03

26 lipca Barwice obchodziły Jubileusz 725-lecia i z tej okazji odbył się festyn rodzinny z udziałem władz miasta. Gościem honorowym uroczystości był

Tego samego dnia odbywały się Dni Białego Boru, których główną atrakcją był występ zespołu Big Cyc. W oczekiwaniu na uroczyste otwarcie senator biesiadował z mieszkańcami odbierając zewsząd wyrazy prawdziwej sympatii. Wszyscy podkreślali stałe kontakty senatora z miastem i gminą oraz częstą obecność na imprezach różnej rangi, często bardzo lokalnej.

czytaj więcej

 

Gaude Mater Polonia i uroczysta msza w Kościele p.w. Ducha Świętego w Koszalinie

2014-09-03

20 lipca uroczystą mszą i Koncertem Galowym zakończyła się Polonijna Akademia Chóralna Koszalin 2014. Senator Piotr Zientarski wręczył dyplomy

czytaj więcej

 

Senat zebrał się na 60. posiedzeniu

2014-08-06

Przed nami 60. posiedzenie Senatu, które odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia 2014 r. W porządku obrad przewidziane jest m.in. wyrażenie zgody

Pełen porządek obrad znajdą Państwo tutaj:

http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,7338,senat-zbierze-sie-na-60-posiedzeniu.html  

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                        Foto Katarzyna Czerwińska     

czytaj więcej

 

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

2014-08-06

1 sierpnia 2014 przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Koszalinie odbyła się uroczystość poświęcona 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Niestety nie mogłem uczestniczyć w tym bardzo ważnym wydarzeniu.

W moim imieniu wiązankę kwiatów przed pomnikiem złożył przedstawiciel biura.

Oddaję hołd bohaterom Powstania Warszawskiego!

Senator Piotr Zientarski

czytaj więcej

 

W dniu 5 lipca 2014 odbyło się Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków

2014-08-06

Stowarzyszenia im. Księdza Kardynała Ignacego Jeża.Porządek obrad przewidywał m.in. przedstawienie i przyjęcie sprawozdania finansowego,

Walne Zebranie Członków wybrało nowe władze:

Zarząd: Piotr Zientarski – Prezes, Małgorzata Bała – Wiceprezes, Łukasz Frankiewicz – Sekretarz, Krzysztof Szpakiewicz – Skarbnik, Włodzimierz Olszewski – członek Zarządu, Piotr Flens – członek Zarządu.Komisja Rewizyjna w składzie – Ryszard Soroko – Przewodniczący oraz członkowie: Bogdan Krawczyk oraz Andrzej Michalski.W toku dyskusji wszyscy członkowie zgodnie uznali, iż najważniejszym zadaniem przed którym stoi stowarzyszenie, jest oczywiście powstanie pomnika Kardynała Ignacego Jeża w Koszalinie.Na zakończenie odbyła się konferencja z udziałem nowo wybranych władz, podczas której Prezes P. Zientarski zaprezentował ulotkę dot. konsultacji społecznych, która trafi do mieszkańców z prośbą by wypowiedzieli się co do lokalizacji pomnika Kardynała Ignacego Jeża (propozycja stowarzyszenia to vis a vis Prokuratury Rejonowej w Koszalinie – ul. Zwycięstwa 107).Prezes zapoznał również dziennikarzy z ideą i działalnością stowarzyszenia, przedstawił nowe władze oraz prosił media o pomoc w rozpropagowaniu wśród mieszkańców idei powstania pomnika w Koszalinie.

czytaj więcej

 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6

www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00