XIII Koszalińska Parafiada Święta Niepodległościi

2011-11-13

W dniu 11 listopada 2011 r. Senator Piotr Zientarski oficjalnie otworzył XIII Koszalińską Parafiadę Święta Niepodległości i Świętego Marcina.

Organizatorem tego wydarzenia jest, jak co roku stowarzyszenie Akcja Katolicka oraz wspaniała postać, prezes stowarzyszenia Pan Tadeusz Banach, a całość uświetnił występ m.in. chóru Cantate Deo oraz solistki i solisty – wspaniałych śpiewaków z Koszalina...

czytaj więcej

 

Dzień Wszystkich Świętych

2011-11-01

Dzień Wszystkich Świętych 01.11.2011 Senator Piotr B. Zientarski wraz z rodziną kwestował na koszalińskim cmentarzu na rzecz Hospicjum. Przybywający na cmentarz okazali wielkie serce ofiarując datki  na koszalińskie Hospicjum.

czytaj więcej

 

TAK MINĄŁ TYDZIEŃ……..

2011-10-30

 

Seminarium: Współczesne państwo prawa a wartości chrześcijańskie w nauczaniu Jana Pawła II

2011-10-27

Współczesne państwo prawa a wartości chrześcijańskie w nauczaniu Jana Pawła II.

Seminarium było zorganizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Prowadzącym seminarium był  ks. dr Mariusz Kołaciński.Po wstępnym wykładzie Senatora nt. współczesnego państwa prawa, rozpoczęła się dyskusja. Senator odpowiadał na pytania z sali, które prócz członków KIS zadawali również obecni na seminarium studenci uczelni koszalińskich.

czytaj więcej

 

Wieczór Wyborczy

2011-10-09

09.10.2011 r. odbył się wieczór wyborczy Platformy Obywatelskiej w teatrze Variete Muza w Koszalinie, w którym uczestniczył Senator Piotr Zientarski.
Był to bardzo udany wieczór dla naszego Senatora, który w swoim okręgu wyborczym zdobył aż 50 tys. 178 głosów!

czytaj więcej

 

Minister Krzysztof Kwiatkowski w Koszalinie

2011-10-06

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wraz z Senatorem spotkali się z uczniami koszalińskiego LO Dubois, podczas którego Minister poprowadził autorską lekcję prawa, opowiedział uczniom o pracy Ministerstwa i swojej jako Ministra Sprawiedliwości, potem rozpoczęła się dyskusja z Ministrem. Kolejnym punktem wizyty była....

czytaj więcej

 

02.10.2011r Spotkanie z mieszkańcami Łasina

2011-10-05

 

W Niedzielę 2 października na zaproszenie Sołtys Łasina gm. Będzino Senator spotkał się z mieszkańcami  tej wsi .Senator poznał problemy mieszkańców, którzy zwrócili się do niego z konkretnymi problemami jak m.in. budowa drogi oraz problem usuwania azbestu z pokryć dachowych.

czytaj więcej

 

29.09.2011r Sesja Rady Gminy Sławno

2011-10-04

 

W czwartek 29 września br. w Urzędzie Miejskim w Sławnie odbyła się XII Sesja Rady Gminy Sławno, na której gościem był Wiceminister Ochrony Środowiska pan Stanisław Gawłowski oraz Przewodniczący Komisji Ustawodawczej Senator RP Piotr Zientarski . Pan Minister wygłosił prelekcję na temat zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji proekologicznych, m.in. przydomowych oczyszczalni ścieków, instalacji solarnych czy utylizacji azbestu na realizację, których mieszkańcy gminy Sławno mogą pozyskać dotacje ze źródeł zewnętrznych

czytaj więcej

 

29.09.2011r Senator Zientarski z lekcją o Senacie w szkołach w Jeżyczkach , Dobiesławcu i Sławnie

2011-10-02

 

  Senator Piotr B. Zientarski prowadził lekcje na temat funkcjonowania Sejmu i Senatu oraz opowiadał o swojej roli w Senacie. Młodzież z zainteresowaniem słuchała Senatora, który również odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące tworzenia prawa w Senacie.

czytaj więcej

 

29.09.2011r Sesja Rady Miejskiej w Darłowie

2011-10-02

 

28 września br. odbyła się promocja książki Senatora Zientarskiego pt„Organizacja wewnętrzna Senatu. Studium prawno – ustrojowe”.

2011-10-02

 

28 września br. odbyła się promocja książki Senatora Piotra Zientarskiego pt. „Organizacja wewnętrzna Senatu. Studium prawno – ustrojowe”. Uroczystość odbyła się w koszalińskim Teatrze Variete Muza, w obecności licznie przybyłych gości. Obecni byli m.in: wicemarszałek Senatu Grażyna Anna – Sztark, wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, prezydent Koszalina Piotr Jedliński, burmistrzowie, wójtowie, samorządowcy, lekarze, prawnicy, sędziowie, prokuratorzy, profesorowie koszalińskich uczelni, przedstawiciele teatru, sztuki , nauki i oświaty, rodzina, znajomi i przyjaciele Autora.Oczywiście nie mogło zabraknąć wydawcy książki, właściciela wydawnictwa adam marszałek – Pana dr Adama Marszałka oraz prof. zw. dr hab. Krzysztofa Mikulskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Historycznego, jednego z recenzentów książki Senatora. Byli obecnie także Prezes Ekobet Złocieniec p. Józef Cieślik oraz Honorowy Obywatel Miasta Sławna p. Włodzimierz Olszewski, którzy od początku wspierali wydanie tej książki.

Impreza miała bardzo uroczysty charakter, był wspaniały tort jak również  pokaz umiejętności gry na perkusji Senatora, który wzbudził gromkie oklaski na sali.

czytaj więcej

 

28 września br. na zaproszenie Senatora Piotra Zientarskiego przebywał w Koszalinie Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

2011-10-02

 

Pan Marszałek przyjechał na promocję książki Senatora pt. „Organizacja wewnętrzna Senatu. Studium prawno – ustrojowe”, będącej rozszerzoną wersją jego pracy doktorskiej. Podczas całej konferencji Marszałek B. Borusewicz podkreślał wkład pracy Senatora Zientarskiego oraz jego zaangażowanie w prace Senatu. Wyraził również przekonanie, iż w nowej kadencji zasiądzie on w ławach Izby Wyższej naszego parlamentu.

czytaj więcej

 

24.09.2011r Otwarcie w Koszalinie Centrum Onkoterapii

2011-09-30

 

24 września 2011 r. Senator uczestniczył w uroczystości otwarcia w Koszalinie Centrum Onkoterapii.60 milionów złotych wydał międzynarodowy koncern medyczny, by uruchomić pierwsze w naszym regionie, a trzecie w Polsce Centrum Onkoterapi .Ten super nowoczesny obiekt znajduje się przy koszalińskim szpitalu, pierwszych pacjentów przyjął już w sierpniu. Jest to jedna z najpotrzebniejszych inwestycji w tym roku w naszym regionie, służąca najbardziej potrzebującym pomocy .Koszalińskie centrum onkoterapi  , choć jest spółką w pełni prywatną, będzie leczyć chorych na nowotwory w ramach NFZ.

 

czytaj więcej

 

24.09.2011r Festyn sołecki w Ostowcu gm Malechowo

2011-09-30

 

24 Września Senator P. Zientarski wziął udział w Festynie sołeckim w Ostowcu gm. Malechwo.

Senator gościł tam na zaproszenie władz gminnych, spotkał się z mieszkańcami oraz wysłuchał występów wspaniałych zespołów ludowych

czytaj więcej

 

22.09.2011r

2011-09-24

 

Senator Piotr Zientarski spotkał się z mieszkańcami powiatu sławieńskiego - wsi Królewo, Nacmierz, Łękno, Chudaczewo. Mieszkańcy tych miejscowości mieli dużo pytań, spraw do Senatora, którymi chcieli się z nim podzielić.
Senator bardzo ceni sobie spotkania z mieszkańcami małych wsi, by móc poznać ich problemy i w miarę potrzeb oraz możliwości szybko na nie reagować.

czytaj więcej

 

22 września br

2011-09-24

 

 

Do Koszalina przybyli samorządowcy z Koszalina, powiatu koszalińskiego, szczecineckiego i sławieńskiego, którzy publicznie poparli Senatora Piotra Zientarskiego.
To uroczyste spotkanie odbyło się w hotelu Gromada w obecności mediów i zaproszonych gości. Trzynastu samorządowców, którzy uroczyście poparli Senatora  to: wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, prezydent Koszalina Piotr Jedliński i przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie Władysław Husejko, starosta koszaliński Roman Szewczyk i przewodniczący Rady Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski, burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie - Douglas, starosta szczecinecki
Krzysztof Lis, burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein, wójt Sławna Ryszard Stachowiak, wójt Grzmiącej Krzysztof Sysko, burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, zastępca burmistrza Białego Boru Paweł Mikołajewski, zastępca wójta Mielna Adam Klecha.
Wszyscy Ci zacni goście bardzo ciepło wyrażali się o Senatorze, chwaląc Go jako polityka i człowieka, który interesuje się sprawami regionu i na którego zawsze można liczyć.
Przybyli samorządowcy, są z terenów, które tworzą okręg nr 100, z którego Piotr Zientarski ponownie ubiega się o mandat Senatora RP.
Nie byli to wszyscy włodarze z regionów, ale na spotkanie nie mogli dotrzeć m.in. popierający Senatora: starosta sławieński Wojciech Wiśniowski oraz burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.

czytaj więcej

 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6

www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00