Przegląd piosenki patriotycznej i wojskowej.

2016-08-26

47 zespołów wzięło udział w jubileuszowym przeglądzie piosenki patriotycznej i wojskowej. W tym roku ufundowałem puchary dla debiutantów - Zespołom "Bukowianki" z Bukowa Morskiego i "Bursztyn" z Mielna.


 

akcji Caritasu "Tornister pełen uśmiechu"

2016-08-23

Wziąłem udział w charytatywnej akcji Caritasu "Tornister pełen uśmiechu", której finał odbył się w Galerii "Atrium" w Koszalinie 20 sierpnia br. Cieszę się, że mogłem pomóc. To naprawdę fajne uczucie!


 

72. rocznica Powstania Warszawskiego

2016-08-01

1 sierpnia 2016 roku uczestniczyłem w obchodach 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Złożyłem wiązankę kwiatów pod pomnikiem gen. Wł. Sikorskiego w Koszalinie, a w Sianowie wziąłem udział w rekonstrukcji tych pamiętnych wydarzeń w Parku im. Powstańców Warszawskich.


 

Wicemarszałek Sejmu VIII kadencji Małgorzaty Kidawy - Błońskiej

2016-07-26

Na zaproszenie Wicemarszałek Sejmu VIII kadencji Małgorzaty Kidawy - Błońskiej odwiedziłem z moją mamą Zofią Sejm i gabinet Pani Marszałek. To była pierwsza wizyta mojej mamy w Sejmie i Senacie.


 

Senat - uwstawa o TK

2016-07-21

Dziś w Senacie byliśmy przeciwni przegłosowanej przez senatorów #PIS ustawie o #TK, łamiącej Konstytucję i degradującej jego rolę w demokratycznym porządku prawnym.


 

Cieszą pięknem polskiego śpiewu

2016-07-19

W sobotę w 40. rocznicę odsłonięcia unikatowego pomnika Więzi Polaków z Macierzą koszalinianie byli świadkami niecodziennego koncertu z udziałem uczestników Polonijnej Akademii Chóralnej.

Festiwale polonusów trwają w Koszalinie od 46 lat. Dotąd brało w nich udział 400 chórów, w sumie 20 tysięcy rodaków ze wszystkich kontynentów. W poprzednich latach gośćmi wakacyjnymi bywały też grupy młodzieżowe. Działalność na rzecz środowisk polonijnych ma nadal przyszłość.[INFO]


 

Letni Kurs Dyrygentów Chórów Polonijnych

2016-07-18

W dniu dzisiejszym wraz z rodakami uczestniczącymi w Letnim Kursie Dyrygentów Chórów Polonijnych zorganizowanym przez Wspólnotę Polską Koło Terenowe w Koszalinie któremu mam zaszczyt prezesować, złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Więzi Polonii z Macierzą. To już czterdzieści lat od powstania Pomnika i czterdzieste szóste rozśpiewane spotkanie z rodakami mieszkającymi za granicą. Nie mogło zabraknąć pieśni polskich, które pięknie odśpiewali uczestnicy pod kierownictwem prof.Przemysława Pałki.

czytaj więcej

 

Polonijna Akademia Chóralna

2016-07-18

Władze Koszalina na czele z Zastępcą Prezydenta Miasta Przemysławem Krzyżanowskim witają uczestników Polonijnej Akademii Chóralnej. Na konferencji prasowej podziękowałem kadrze dydaktycznej i prof. Przemysławowi Pałce za ogromny wkład pracy w upowszechnianie polskiej pieśni za granicą.


 

Akademia Chóralna

2016-07-18

Serdecznie zapraszam na Polonijną Akademię Chóralną!

Prawdziwa uczta dla uszu!

czytaj więcej

 

PiS w Senacie łamie standardy demokratyczne

2016-07-18

24.06.2016 byłem uczestnikiem i jednym z organizatorów konferencji prasowej "PiS w Senacie łamie standardy demokratyczne". Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem mediów.


 

Zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół w Grzmiące

2016-07-18

Bardzo żałuję że obowiązki w Senacie nie pozwoliły mi na uczestnictwo w zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół w Grzmiącej. Od swoich przedstawicieli, Bożeny Kaczmarek i Andrzej Bieliński, którzy w moim imieniu brali udział w tej uroczystości i przekazali drobne upominki, wiem, że było to wspaniałe i piękne przeżycie dla wszystkich uczestników , zarówno pedagogów szkoły jak i uczniów. Dołączam się z życzeniami dla uczniów tej szkoły, dla nauczycieli i dyrekcji szkoły, szczególne życzenia kierując do uczniów, którzy dalszą edukację będą kontynuować w gimnazjum.

 

czytaj więcej

 

Marsz KOD-u 4 czerwca 2016

2016-06-07

Rebelianci i warchoły z koła PO, którego jestem prezesem, w sile 14 członków wzięli udział w niepoważnym marszu KOD-u 4 czerwca 2016 roku w Koszalinie


 

72 rocznica bitwy o Monte Cassino

2016-05-18

W 72. rocznicę bitwy o Monte Cassino dyrektor mojego biura senatorskiego Pani Bożena Kaczmarek wraz z Zastępcą Prezydenta ds. Planowania i Cyfryzacji Wojciechem Kasprzykiem złożyli biało-czerwone maki pod pomnikiem gen. Wł. Andersa w Koszalinie.


 

Efektywność działania samorządu terytorialnego

2016-05-18

16 maja 2016 miałem zaszczyt przewodniczyć konferencji "Efektywność działania samorządu terytorialnego - uwarunkowania prawne i społeczne". Zwracam uwagę, że to już kolejna konferencja przygotowana wspólnie z Wydziałem Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.


 

Błękitny Marszu w Warszawie

2016-05-09

7 maja wraz z 250 tys. osób podczas Błękitnego Marszu w Warszawie byliśmy i My - Koło PO "Śródmieście" z Koszalina. Niezapomniane wrażenia. Dziękujemy!


 

Konstytucja 3 maja

2016-05-03

W dniu 225. rocznicy Konstytucji 3 Maja uczestniczyłem w mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz w uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Koszalinie.


 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6

www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00