Święto Flagi

2016-05-03

Już poraz trzeci odbyło się Święto Flagi w Koszalinie pod hasłem "Biało-czerwona łączy pokolenia". Na Placu Polonii i Skwerze Pionierów spotkało się kilka pokoleń Koszalinian. Od przedszkola do seniora.


 

Jestem małym polakiem

2016-04-27

22 kwietnia 2016 roku uczestniczyłem w finale konkursu dla przedszkolaków "Jestem małym Polakiem". Być wśród najmłodszych patriotów to wielka frajda i ogromna przyjemność.


 

Nowa ustawa o ziemi

2016-04-12

W minioną sobotę, podczas spotkania z rolnikami w Sianowie razem z posłem Stanisławem Gawłowskim omówiliśmy negatywne skutki jakie z sobą niesie dla polskich obywateli nowa ustawa o ziemi. Zwróciliśmy również uwagę na poważne opóznienia wypłat unijnych dopłat.


 

Rocznica tragedii smoleńskiej

2016-04-10

W szóstą rocznicę tragedii smoleńskiej razem z Sebastianem Karpiniukiem. Pamiętamy.


 

Konkurs - Wielkanoc w trzech odsłonach

2016-03-23

Dziś miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w rozstrzygnięciu konkursu " Wielkanoc w trzech odsłonach " w Przedszkolu Samorządowym w Mścicach i dołączyć do zabawy milusińskich skromne nagrody. Serdeczne podziękowania dla Dyrektor Przedszkola Pani Elżbiety Nożykowskiej, jaki i dla Pań Iwony Formeli, Karoliny Stawiarz i Pauliny Sykuły, które przygotowały tą świetną zabawę połączoną z konkursami n.t Świąt Wielkanocnych.


 

przebudowa drogi wojewódzkiej 203 Dąbki - Darłowo

2016-03-21

Dziś w Darłowskim Ratuszu wraz z Burmistrzem Arkadiuszem Klimowiczem, Wicemarszałkiem Tomaszem Sobierajem, Starostą Wojciechem Wiśniowskim i Wójtem Radosławem Głażewskim uczestniczyłem w podpisaniu umowy dotyczącej przebudowy drogi wojewódzkiej 203 Dąbki - Darłowo.


 

Powiatowe Forum Sołtysów w Koszalinie

2016-03-12

Podczas Powiatowego Forum Sołtysów w Koszalinie złożyłem podziękowania za społeczną pracę dla swoich małych społeczności oraz na ręce Wójtów przekazałem im upominki i życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


 

Urzędu Miejskiego w Szczecinku

2016-03-05

Czwartkowa moja konferencja prasowa na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Szczecinku.


 

Dzień Sołtysa - gmina Grzmiąca

2016-03-04

Odwiedziłem także Gminę Grzmiąca, gdzie spotkałem się z Wójtem Tadeuszem Hajkowiczem, przekazując na Jego ręce upominki dla sołtysów z okazji Dnia Sołtysa i nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


 

Dzień Sołtysa - Biały Bór

2016-03-04

W związku z Dniem Sołtysa odwiedziłem Biały Bór przekazując na ręce Burmistrza Paweł Mikołajewski upominki dla wszystkich sołtysów wraz z życzeniami z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


 

TV Gawex w Szczecinku.

2016-03-04

Wczoraj zaproszony zostałem do TV Gawex w Szczecinku. Rozmawialiśmy m.in. o obecnej sytuacji politycznej w Polsce oraz o paraliżu Trybunału Konstytucyjnego i Lechu Wałęsie.


 

Komisja Budżetu I Finansów Publicznych Senatu

2016-02-24

18 lutego b.r. Komisja Budżetu I Finansów Publicznych Senatu rozpatrywała poprawki wśród których były zgłoszone przeze mnie. Dotyczyły one przeznaczenia środków finansowych na budowę drogi krajowej S11 na odcinku Koszalin Bobolice, remontu dworca kolejowego w Koszalinie i remontu kościoła Wniebowzięcia w Sławnie. Wszystkie trzy zgłoszone poprawki głosami senatorów PIS zostały odrzucone. Zgłoszona przeze mnie jeszcze jedna poprawka dotyczyła środków finansowych na karetkę dla Transportu Sanitarnego w Szczecinku nie została ujęta w porządku obraz Komisji na skutek błędu przygotowujących obrady. Aby nie przedłużać i komplikować posiedzenia senatorowie PIS obiecali tą poprawkę uwzględnić i przyjąć do budżetu na ten rok.


 

zakończenie kadencji członka Krajowej Rady Sądownictwa

2016-02-24

W związku z zakończeniem kadencji członka Krajowej Rady Sądownictwa wybranego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymałem bardzo miłe podziękowanie od Przewodniczącego KRS oraz medal Krajowej Rady Sądownictwa.


 

25 lecie Firmy PBS Olszewski I Synowie

2016-02-15

W dniu 12 lutego b.r. odbyła się w Sławnie uroczystość związana z 25 leciem zasłużonej dla miasta i regionu Firmy PBS Olszewski I Synowie. To Firma, która nie tylko daje zatrudnienie wielu pracownikom, troszcząc się o nich, ale także jest sponsorem wielu przedsięwzięć sportowych, a także tych najcenniejszych, związanych z ludzkim nieszczęściem. Z tej okazji przygotowałem LIst Gratulacyjny i Statuetkę okolicznościową. Ponieważ praca w Senacie nie pozwoliła mi na uczestnictwo w uroczystości, w moim imieniu życzenia dalszych sukcesów na następne 25 lat przekazał mój asystent Andrzej Bieliński.


 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Sławieńskiego

2016-02-02

Na zaproszenie organizatorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Sławieńskiego w Sławnie, podczas inauguracji wygłosiłem wykład p.t. " O Konstytucji R.P. "


 

200 lat Szanownemu Jubilatowi

2016-01-22

200 lat w tak pięknej kondycji to życzenia , które przekazałem Szanownemu Jubilatowi, stulatkowi Szczepanowi Kuczyńskiemu. Łączą nas wspólne wspomnienia z " Dibulca ", z okresu gdy Jubilat był pracownikiem ,a ja uczniem.

 


 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6

www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00