Nowa kadencja Senatu

2016-01-22

Dziękuję bardzo za wsparcie w nowej kadencji Senatu.


 

8. posiedzenie Senatu

2016-01-13

13 stycznia 2016 r. zakończyło się 8. posiedzenie Senatu.

Na początku obrad Izba minutą ciszy uczciła zmarłego w styczniu br. senatora IV i V kadencji Zbigniewa Zychowicza.

Senat wybrał trzech nowych członków Rady Polityki Pieniężnej. Są to Marek Chrzanowski, Eugeniusz Gatnar i Jerzy Kropiwnicki. Kadencja  członków Rady powołanych przez Senat VII kadencji, czyli  Andrzeja Rzońcy, Jana Winieckiego oraz Jerzego Hausnera, kończy się 24 stycznia. Nowo powołani członkowie RPP złożyli przysięgę. Rada Polityki Pieniężnej składa się z dziewięciu członków, wybieranych po trzech przez Sejm, Senat i prezydenta. W tym roku upływa kadencja prawie całej obecnej Rady, wybranej w 2010 r. W RPP pozostanie jedynie Jerzy Osiatyński, który w 2013 r. zastąpił Zytę Gilowską i którego kadencja kończy się w 2019 r.

W kolejnym punkcie porządku obrad Senat nie wyraził zgody  na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Mieczysława Augustyna. Wniosek tej treści został złożony przez oskarżyciela prywatnego Bogusława Mikitę.

Senat przeprowadził zmiany w składzie komisji senackich.


 

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

2015-08-13

Żołnierze! Kombatanci WP ! Pracownicy wojska !

Szanowni Państwo!

Z okazji Święta Wojska Polskiego obchodzonego już od 23 lat
15 sierpnia dla upamiętnienia zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje i życzenia wytrwałości i skuteczności w zaszczytnej służbie dla Ojczyzny, zawodowej satysfakcji, dobrego zdrowia i szczęścia osobistego.

15 sierpnia jest również liturgicznym Świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, która od zawsze była patronką polskiego żołnierza. To do niej zwracali się rycerze przed zwycięską bitwą pod Grunwaldem, to pod jej opiekę matki- Polki oddawały swych synów wyruszających na front.

Zbieżność tych Świąt to najlepsze świadectwo trwałości tradycji rozumianej jako trwanie państwa oraz ciągłość istnienia jego oręża.

Składam życzenia wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska, a także ich rodzinom, które z oddaniem dzielą ze swoimi bliskimi trudy służby i pracy.

 Niech to Święto upłynie Wam w podniosłej, ale także serdecznej  i radosnej atmosferze, niech będzie okazją do wyróżnień i nagród  dla najbardziej zasłużonych, którym z serca gratuluję i dziękuję.

 

 

                                               dr Piotr B. Zientarski

                                                       Senator RP

                               Przewodniczący Komisji Ustawodawczej

                              

                     Koszalin, 15 sierpnia 2015  r.


 

Polonijna Akademia Chóralna

2015-07-09

W imieniu stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zapraszamy Państwa na Polonijną Akademię Chóralną, która odbędzie się w dniach 11 – 19 lipca 2015 r. w Koszalinie

W ramach Akademii odbędą się następujące wydarzenia:

XV Światowy Festiwal Chórów Polonijnych

Studium Dyrygentów Chórów Polonijnych

Letni Kurs Dyrygentów Polonijnych

Koncerty Festiwalowe Chórów Polonijnych:

14 i 15 lipca 2015 r. -  Koszalin - Kościół pw. Ducha Świętego  (godz. 20.00)

19 lipca 2015 r. – Koncert Galowy w Filharmonii Koszalińskiej (godz. 19.00) 

2015-06-22

20 czerwca Senator Piotr Zientarski uczestniczył w Konwencji Platformy Obywatelskiej w Warszawie


 

"Kadrówka 1914 - 2014" – 13 czerwca 2015 r.

2015-06-22

Senator Piotr Zientarski był inicjatorem konferencji naukowej pt. „Czy warto zmieniać Konstytucję? Pytania o pozycję ustrojową Senatu RP”. Odbyła się ona w ostatnią sobotę w Koszalińskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych z udziałem Pani Rektor dr Agnieszki Lipskiej – Sądeckiej i była częścią koszalińskich obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów – Kadrówka 1914 – 2014. W konferencji uczestniczyli: Prof. nadzw. dr hab. Andrzej Bisztyga, Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, Kierownik Katedry Systemów Ustrojowych Praw Człowieka Wydział Prawa i Administracji, Poseł na Sejm RP dr Witold Pahl - Przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, członek Komisji Ustawodawczej i Komisji Sprawiedliwości Praw Człowieka Sejmu RP oraz oczywiście studenci KWSNH.

Po południu odbyły się uroczystości patriotyczno - wojskowe przygotowane przez Związek Piłsudczyków RP Okręgu Środkowopomorskiego w Koszalinie oraz uroczyste otwarcie wystawy "Kadrówka 1914 - 2014"

czytaj więcej

 

Dzień Dziecka w Sławnie

2015-06-12

Z okazji Dnia Dziecka, Senator Piotr Zientarski wspólnie z burmistrzem Sławna Krzysztofem Frankensteinem odwiedzili dzieci z Przedszkola Nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie. To było bardzo miłe i sympatyczne spotkanie.

czytaj więcej

 

2015-05-28

Uroczysta Sesja Rady Miasta Sławno

W ramach obchodów 698. rocznicy nadania praw miejskich, w dniu 23 maja 2015 roku, w sławieńskim ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, w której udział wzięli m.in. Piotr Zientarski – Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Jan Kuriata – radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Krzysztof Frankenstein – burmistrz miasta Sławno oraz przedstawiciele władz samorządowych z regionu, dowódcy i komendanci służb mundurowych, kombatanci, laureaci Złotego Gryfa Sławieńskiego, dyrektorzy urzędów, prezesi firm i instytucji, a także mieszkańcy Sławna.

Podczas oficjalnego spotkania Senator RP Piotr Zientarski w imieniu Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza oraz swoim wręczył listy gratulacyjne z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego.


 

47. Koszalińskie Dni Techniki

2015-05-28

15 maja br. Senator Piotr Zientarski uczestniczył w 47. Koszalińskich Dniach Techniki, które odbyły się w sali koncertowej Filharmonii Koszalińskiej. Organizatorem Dni była Środkowopomorska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej w Koszalinie. Współorganizatorem przedsięwzięcia byli: Prezydent Miasta Koszalina, Federacja Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT Rada Regionu Zachodniopomorskiego w Szczecinie oraz Stowarzyszenia Naukowo – Techniczne Województwa Zachodniopomorskiego zrzeszone przy Środkowopomorskiej Radzie NOT.

Senator wręczył dyplomy uznania z okazji 25 - lecia Samorządu Terytorialnego dla Pierwszego Prezydenta Koszalina Bogdana Krawczyka oraz Burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza (w imieniu Burmistrza dyplom odebrała żona Joanna) - za zasługi na rzecz budowy fundamentów III RP, jakim jest Samorząd Terytorialny oraz duży wkład pracy w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego i rozwój samorządności.

czytaj więcej

 

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2015-05-08

Senator Piotr Zientarski wziął udział w obchodach 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Koszalinie, które odbyły się na placu przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, uczestnicy przemaszerowali na plac, gdzie odbyła się uroczystość z udziałem kombatantów, władz i licznie przybyłych mieszkańców.


 

Dzień Flagi

2015-05-08

2 maja Senator P. Zientarski świętował wspólnie z mieszkańcami koszalina Dzień  Flagi i Dzień Polonii. Na Plac Polonii przed Biblioteką przybyły całe wielopokoleniowe rodziny – od wnuków po pradziadków. Dzieci, młodzież, dorośli mieli przypięte narodowe kokardy, w rękach chorągiewki oraz biało czerwone baloniki.
Na 70 lecie polskiego Koszalina uczestnicy utworzyli łańcuch 70 koszalińskich rodzin i przeszli na Skwer Pionierów, pod pomnik Byliśmy Jesteśmy Będziemy, gdzie złożyli kwiaty oraz wypuścili w niebo 70 biało – czerwonych balonów.
„Biało - czerwona łączy pokolenia”, to hasło w pełni sprawdziło się podczas dzisiejszego święta!


 

Spotkanie z Ambasadorem Kazachstanu

2015-04-27

20 kwietnia br. na zaproszenie Senatora Piotra Zientarskiego w Koszalinie gościł Jego Ekscelencja Yerik Utembayev, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasador uczestniczył w spotkaniu  z koszalińskimi przedsiębiorcami zrzeszonymi w Północnej Izbie Gospodarczej. Spotkanie odbyło się w Coffee House, a uczestniczyli w nim przedstawiciele kilku branż, m.in. kosmetycznej, meblowej czy mleczarskiej. Omawiano na nim możliwości współpracy między przedsiębiorcami z obu krajów.

Foto/źródło: Północna Izba Gospodarcza


 

„10 lat programu ochrony brzegów morskich” – wystawa w Senacie

2015-04-09

„10 lat programu ochrony brzegów morskich” to wystawa fotograficzna otwarta w Senacie 8 kwietnia 2015 r. Prezentuje ona zdjęcia przed i po wprowadzeniu programu ochrony. Dzięki temu widać, jak inwestycje zmieniły nasze wybrzeże. Wystawę otworzyli wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński i wiceminister ds. gospodarki morskiej w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Dorota Pyć.

Program przyczynił się do odbudowy plaż, zagospodarowania terenu, ochrony przyrody, a także zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców nadmorskich miejscowości takich jak np.: Rewa, Hel, Sarbinowo, Międzywodzie, Mrzeżyno  i Kołobrzeg.      

Wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński podziękował parlamentarnemu zespołowi ds. gospodarki morskiej oraz urzędom morskim za wkład w propagowanie i wdrażanie programu. „Minęło 10 lat ogromnych wysiłków włożonych w ochronę brzegów morskich. Są to miliony złotych, które wydano, aby chronić mieszkańców oraz środowisko. Dziś świętujemy sukces, życzę dalszej konsekwencji w działaniach" – powiedział wicemarszałek Wyrowiński.

Wystawę przygotowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju z inicjatywy przewodniczącego parlamentarnego zespołu ds. gospodarki morskiej, posła Konstantego Oświęcimskiego. Wiceminister Dorota Pyć podkreślała, że celem programu jest z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej - rozwój. „Celem jest dobro wspólne. Z efektów programu korzystają nie tylko mieszkańcy tych regionów, ale także wszyscy Polacy, a nawet Europejczycy” – powiedziała wiceminister.   

Wystawa towarzyszyła konferencji pt. „Inwestycja w dobro wspólne – 10 lat ochrony brzegów morskich”.

Foto Michał Józefaciuk

czytaj więcej

 

XVII Zjazd Okręgowy Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

2015-03-25

21 marca 2015 r. Senator P. Zientarski uczestniczył w XVII Zjeździe Okręgowym Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie.  W swoim wystąpieniu mówił m.in. o wieloletniej, udanej współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci na rzecz dobra dzieci oraz o nowych inicjatywach ustawodawczych przygotowywanych we współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka.

Foto: Iwona Jurek

 

 


 

Spotkanie z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce

2015-03-23

Senator Piotr Zientarski spotkał się z Arcybiskupem Celestino Migliore Nuncjuszem Apostolskim w Polsce podczas wizyty w Nuncjaturze z okazji drugiej rocznicy wyboru Ojca Świętego Franciszka w dniu 12 marca 2015 r. Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza święta dziękczynna w Bazylice św. Krzyża w Warszawie odprawiona przez Arcybiskupa.

Foto: Andrzej Lek


 

Wizyta Prezydenta RP w Koszalinie

2015-03-19

17 marca br. Senator Piotr Zientarski wziął udział w uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Koszalinie poświęconej 25-leciu samorządu terytorialnego w Polsce.  Gościem honorowym Sesji był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Po oficjalnych uroczystościach Prezydent spotkał się z mieszkańcami Koszalina na Rynku Staromiejskim.

Zachęcam do odwiedzania serwisu kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego pod adresem https://popieramkomorowskiego.pl

 


 

Kim jestem?

 

Piotr Benedykt Zientarski
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Email:
biuro@zientarski.pl

Spotkasz mnie w biurze
Koszalin
Dworcowa 10/3,
tel. (94) 317 03 00
Szczecinek
Plac Wolności 6

www.zientarski.pl, email. biuro@zientarski.pl, tel/fax. (94) 317 03 00